Saue Sõna

Gjesdal Kulturskole Norras korraldas akordionit tutvustava kontserdi, millest võtsid osa Saue Muusikakooli akordioniõpilased Richard Rain Kõiv ja Mihkel Mäekalle koos õpetaja Jaak Lutsojaga.

Mihkel ja Richard Rain koos õpetaja Jaak Lutsoja ja Kersti Ala Murriga, ühega kontserdi korraldajatest. Foto: erakogu

Kontsert oli korraldatud propageerimaks akordionit selles regioonis. Kui meil Eestis on akordion suhteliselt populaarne, siis kahjuks Norra selles piirkonnas mitte eriti.
Kontserdist rääkides ütleb Jaak Lutsoja, et akordionistide esinemine läks suurepäraselt. Lisaks tegid nad veidi tavatu katse - kõiki kohalikke õpilasi, kellest enamus olid lauljad ja laulsid repertuaari poppmuusika varasalvest, saatis klaverisaatja asemel Jaak Lutsoja akordionil.

Korraldajatel olid selle mõtte peale algselt pisikesed kahtlused. Kuidas on õpilased nõus katses osalema, kui nad tunnevad akordionit kui Stavangeri tänaval törtsutavat „tüütust“ - kahjuks see sealkandis nii ka on.
Tulemus aga oli jahmatav: suurem osa lauljaid koos vanematega oli väga rahul tulemusega.

Noorte muusikute mõtted Norrast ja kontserdist

Richard Rain Kõiv

„Kontsert, millest meil oli võimalus osa võtta, oli lihtsalt hämmastav. Kohalikud lauljad olid tasemel ja õhkkond mõnus. Kindlasti andis see reis juurde palju kogemusi ja tõstis veelgi enam motivatsiooni pilli mängida. Reisi lõpus oli meil võimalus nautida Norra looduse võlusid. Mäed olid lihtsalt lummavad. Kohalik toit oli maitsev ja inimesed sõbralikud. Reisiga võib täielikult rahule jääda. Suured tänud kõigile - nii korraldajatele kui ka kohalikele esinejatele võrratu kontserdi eest.“

Mihkel Mäekalle

M Maekalle

„Mul oli see esimene sõit Norrasse ja see oli mulle ka esimene suurem esinemine välismaal. Norras oli palju sellist, mis mind üllatas.
Esiteks muidugi Norra imekaunis loodus. Mägede vahel oli väga turvaline tunne. Veel pani imestama moodne tehnika. Isegi kirikus, kus toimus esinemine, oli kõik väga modernne.
Kirik oli uus ja seal oli väga hea esineda. Kontsert oli väga tore, publik võttis selle heameelega vastu. Elamuse said nii lavalolijad kui ka kuulajad.
Olen väga tänulik kõigile, kes kontserdil esinemise võimalikuks tegid. Ja loomulikult tänud õpetajale, kes mind usaldas kaasa võtta ning motiveerib ja inspireerib mind akordioni mängima.