11.märtsil toimus Saue Muusikakooli kammersaalis huvitav kontsert, kus klaveriosakonna õpilased olid ette valmistanud palad teemal „Tants“.

Teatavasti on tants kunstiliik, kus oma tundeid ja elamusi väljendatakse liikumise kaudu. Ajalooliselt tekkis see vajadusest tantsude saatemuusika järele. Hiljem on tantsud instrumentaalmuusikas levinud ka iseseisva žanrina, esindades erinevate ajastute muusikastiile.

Kontserdil oli neli erinevat lõiku, millest esimeses mängiti rahvalaule ja rahvamuusikat - esitusele tulid Hollandist, Ukrainast ja Eestist pärit tantsud. Teises osas „astusid lavale“ laste lemmikud: krõllid, trollid, baleriinid, karupojad - tuntud muinasjututegelased. Kolmandas lõigus olid esindatud traditsioonilised vanad tantsud nagu allemande, burree, gavott, menuett. Siin oli esinejaid kõige arvukamalt. Viimases osas mängiti kaasaegsemaid tantse - valss, tango, habanera, tarantella. Lõpuks esitasid kolm klaveriansamblit seaded kuulsa helilooja P. Tšaikovski tuntud ballettidest „Pähklipureja“,“Uinuv kaunitar“ ja “Luikede järv“.

Klaveriõhtu kujunes väga meeleolukaks. Õpetajad Tatjana Tsitovitš, Marina Jurtšenko ja Tiina Kalvet olid mõelnud ja selgeks õpetanud palju vahvaid lugusid, lapsed olid hästi harjutanud ja andsid oma parima. Kontserdile lisasid vürtsi V klassi õpilased Melissa Melani, Karoliina, Kaisa Kerlin ja Ats Marek, kes teadustasid ja tutvustasid esitusele tulevaid tantse. Suur tänu neile ja nende juhendajale õpetaja Sandra Kalmannile!

Loodame ka edaspidi klaveriosakonnas jätkata teema-kontsertide traditsiooni, mis tundub olevat atraktiivne, innustav ja inspireeriv nii õpilastele kui ka õpetajatele.