Saue K kevad24 Brasiilia

Susanna web 2

“A perfect combination of very womanly emotions and girlish charms. Jackpot” – Cassandra Wilson, Grammy winner

Eesti laulja ja helilooja Susanna Aleksandra ja Steinway artisti, pianist Joonas Haavisto (FIN) kvartett toob kokku eesti ja soome džässmuusika ladviku. Džäss-, pop- ja folkmuusikast inspireeritud loomingu seob ühtse kaare alla fantastiline ansamblimäng, improvisatsioonile antud ruum ja ansambli liikmete stilistilised valikud. Lauljana keskendub Susanna Aleksandra lugude jutustamisele. Tema ühel või teisel moel isiklikku kasvu peegeldavad tekstid kõnelevad ausalt erinevaist eluhetkedest.

2020. aasta märtsis avaldas kvartett albumi Jaapanis (Blue Gleam) ning 2021. aasta jaanuaris Soomes (Eclipse Music). Album on saanud laialdaselt positiivset vastukaja üle maailma. Euroopa suurim džässiajakiri Jazzwise tõi albumi välja 2021 aasta parimate seas.

Susanna Aleksandra on džässimaailmas tõusev nimi. Eestis muusikute perre sündinud rahvusvahelise karjääriga lauljatar on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli, Sibeliuse Akadeemia džässmuusika bakalaureuseõppe ning jätkab õpinguid Sibeliuse Akadeemia ja USC Thornton School of Music (Los Angeles) magistrantuuris. Tema erialaõpetajate hulka kuuluvad nimekad muusikud nagu professor Jukkis Uotila, doktor Aija Puurtinen ja kahekordne Grammy nominent Sara Gazarek.